Ľudia vďaka ktorým môžeme meniť životy detí a rodín

Autor: ďakujeme.sme.sk | 23.4.2013 o 9:36 | (upravené 23.4.2013 o 10:48) Karma článku: 5,33 | Prečítané:  365x

Darcovský portál dakujeme.sme.sk vznikol v roku 2007. Založili ho 3 mamičky na materskej dovolenke. V súčasnosti má 6 členov tímu. Za 6 rokov existencie bolo podporených 568 príbehov a prerozdelených 236 118 EUR. Najvyšší získaný dar od jedného darcu bol 5000 euro a najnižší 4. Deťom, rodinám a mimovládnym organizáciám pomáha 3941 darcov. Určite vás zaujíma kto sú ľudia, ktorí neváhajú pomôcť, darovať, ako si vyberajú spomedzi mnohých príbehov. Pár slov o jednom z nich: Róbertovi Šramkovi vám teraz prinášame v krátkom rozhovore.

Prezraďte nám niečo o sebe, o svojej rodine?

S rodinou žijeme v Stupave. Máme dvoch synov (4 a 2 roky). Pracujem v Bratislave ako ekonóm v stavebnej firme. Pôvodom som zo stredného Slovenska a manželka z Oravy. Máme radi prírodu, aj preto sme sa po rokoch strávených v Petržalke, presťahovali do Stupavy, kde je predsa len k tej prírode bližšie.

DSC3825.jpg

Čo Vás inšpiruje pri rozhodnutí, ktorý príbeh podporíte? Vyberáte si intuitívne alebo náhodne?

Rozhodujem sa predovšetkým pre rodiny s detičkami postihnutými následkami predčasného narodenia. Náš starší syn, ktorý má teraz 4 roky, sa tiež narodil predčasne. Pri narodení mal 1810 g, 41 cm a Apgar skóre 1,4,7. Našťastie alebo ako hovorí moja veriaca manželka: „Vďaka Bohu", nemal žiadne poškodenie mozgu ani trvalé následky. Je úplne zdravý, len trošku menší na svoj vek. Prvých pár dní po narodení sme prežívali s manželkou ťažké chvíle, kým sa potvrdilo že je v poriadku. A tak sa aspoň takto finančne snažím pomôcť rodičom, ktorí toľko šťastia nemali, lepšie zvládnuť ich neľahkú úlohu. Pri výbere sa občas trochu riadim aj intuíciou, keď je viacero podobných príbehov, ktorý z nich vybrať.

Sledujete priebeh zbierky, zaujíma Vás, či sa podarí nazbierať požadovanú sumu, resp. splniť cieľ: napr. operácia, nákup pomôcok a podobne?

Priebeh zbierky cielene nesledujem, ale pri každej návšteve www.dakujeme.sk si pozriem všetky aktuálne zbierky a tak vlastne sledujem ich vývoj.

 

Stať darcom sa môžete aj vy. Darovanie s portálom dakujeme.sme.sk je adresné, bezpečné a transparentné. Darca sa sám rozhodné koho podporí.

 

Kamila Hornáčková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?