Amélia z Montmartru zavítala na dakujeme.sk

Autor: ďakujeme.sme.sk | 20.11.2012 o 21:45 | (upravené 21.11.2012 o 11:04) Karma článku: 6,90 | Prečítané:  784x

Posledné dni sme prežili v nádhernej realite krehkého príbehu Amélie z Montmartru. Náš virtuálny svet pomoci objavili dve dámy: rovnako krásne, rovnako citlivé a nenápadné ako Amélia Poulainová. S Améliou ich spája: cit pre umenie, cit pre dobro, schopnosť priniesť pomoc ľuďom bez toho, aby vôbec tušili, že existujú a elegancia. Náš príbeh nezačína síce v kúpeľni, kde Amélia odhalí tajnú skrýšu s kovovou škatuľkou, ktorú si tu pred rokmi ukryl malý chlapec, ale to nevadí. Amélia fascinovaná nálezom sa rozhodne vypátrať, komu tento poklad patrí. Vynaloží neuveriteľnú námahu a dôvtip, aby vypátrala majiteľa škatuľky a to všetko iba preto, aby ho potešila, priniesla mu poklad z detstva, ktorého hodnota sa nedá vyčísliť.

Améliu táto skúsenosť očarí natoľko, že sa rozhodne pomáhať ľuďom viac a viac bez toho, aby o tom tušili. Je neviditeľná a má úžasný cit pre prekvapenie a detaily. Posledné dni sme dostali tú milosť, že dámy s podobným darom a zmyslom pre dobro vstúpili do sveta dakujeme.sk a zmenili jeho fungovanie a pozvali do neho ľudí, ktorí majú v srdci dobro.

trojfoto.jpg

Slávka. Asi netušíte, ale táto krehká žena tvorí prekrásne dielka, ktorými zdobí vlasy žien a dievčat. S hravosťou a zmyslom pre umenie čaruje s kvetmi, pierkami, stuhami. Jej dielka nájdete pod menom Hogo Fogo na sashe.sk. Z médií sa dozvedela príbeh rodiny Mareka Rybářa, ktorý v jednej sekunde stratil manželku, ktorá čakala dieťatko. Doktorom sa podarilo zachrániť život malinkej Alžbetky. Keďže príchod na svet bol neplánovaný, dcérka je v inkubátore. Ocko zostal zoči-voči tvrdej realite: sám s dvoma maličkými deťmi: 2-ročným Jakubkom a Alžbetkou. Slávka mi intuitívne zavolala s odhodlaním: Ako im pomôžeme? Najlepšie ako vedela, napísala ich príbeh na dakujeme.sk a oslovila ľudí s prosbou o príspevok na opatrovanie detí. S odvahou žiadala 8 000 eur. V priebehu 4 dní, ľudia na jej podnet venovali rodine Mareka vyše 17 000 eur. Či sa Slávka rozhodne odovzdať tento nesmierne štedrý dar cez telefónnu búdku ako Amélia netuším. Chcela by som však v jej, Marekovom aj v našom mene POĎAKOVAŤ všetkým ľuďom, ktorí neváhali a rozhodli sa zmierniť bolesť a prekážky, ktoré im osud priniesol. Svojím darom vyjadrili nielen ochotu pomôcť, ale aj súcit a postoj, že pri Marekovej rodinke stoja. Nenápadná žienka má dnes spokojnosť v tvári, že lepšie to ani nemohla vymyslieť.

Andy. Poznáte ju ako moderátorku skvelých netradičných multižánrových podujatí Voices Live. Odporúčam zažiť jej čítačky, nechať sa ňou sprevádzať tvorbou mladých hudobných kapiel. Príbeh druhej Amélie je spojený s odvahou meniť, inovovať, tak aby pomohla tým, ktorým sa pomoc neujde. Andy pracuje v Nadácii Orange len rok. Nadácia už 10 rokov každoročne otvára program Darujte Vianoce. V rámci programu dáva zdroje ľuďom, ktorí majú snahu pomôcť iným. Vkladá im do rúk dary pre ľudí a rodiny, ktoré prežívajú núdzu, žiaľ, osamelosť. Vďaka jej odvahe a otvorenému vedeniu nadácie program Darujte Vianoce tento rok pomôže aj tým, ktorí by zostali nepodporení a bez pomoci. Vy to neviete, ale ja áno: vďaka nej pomoc poputuje ďalším cca 100 deťom a rodinám, ktoré by ju inak nezískali. Ľuďom, ktorí radi pomôžu sa akoby filmovým trikom znásobí suma, ktorú sa rozhodnú prispieť. Nadácia Orange znásobí každý dar rovnakou sumou akú venuje darca konkrétnemu človeku, rodine, či organizácii. Ak venujete 10 eur, nadácia prispeje 10 eur.

Andy, rovnako neviditeľná ako Amélia, ktorá pomocou záhradného trpaslíka a svojej kamarátky letušky presvedčí otca aby cestoval, spojí život kolegyne s hosťom kaviarne, pomôže domovníčke a Lucienovi, ktorého šikanuje majiteľ stánku so zeleninou. Andy je tá, ktorá má prsty v tom, že tí, ktorí potrebujú pomoc pocítia záujem nás šťastných o ich osud. Vďaka Andy dakujeme.sk zmení svoj príbeh tieto Vianoce.

Chcela by som sa POĎAKOVAŤ nebu, že nám poslal do cesty ĽUDÍ, ktorí hľadajú pomoc, ĽUDÍ ochotných darovať a Amélie z reálneho sveta.

 

(Martina Tvrdoňová)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?